Jak wykonać domowy manicure krok po kroku

Witajcie Kochani!


Domowy manicure wcale nie musi być trudny i nieprzyjemny. Może za to stanowić przyjemną alternatywę dla spędzenia czasu sam na sam ze sobą, z przyjaciółkami czy z córką. Wybierzemy się teraz razem w krótką podróż po domowej pielęgnacji krok po kroku.

Krok 1:

Po umyciu dłoni usuń pozostałości lakieru, używając w tym celu płatków kosmetycznych i bezacetonowego zmywacza.

Rada: Możesz nasączyć 10 płatków kosmetycznych zmywaczem i "otulić" nimi kolejne paznokcie. Zabieg ten zapewni idealne rozpuszczenie lakieru. Po nałożeniu wacika na ostatni paznokieć lakier z pierwszego powinien być już rozpuszczony. Szybkim ruchem zdejmij wacik z płytki w kierunku jego wzrostu co zapewni, że unikniesz rozmazania lakieru po skórkach. Przy zabiegu "otulania" paznokci wacikiem możemy sobie pomóc przy pomocy klipsów dostępnych zarówno stacjonarnie w Drogerii HEBE lub na stronie drogerii internetowej AllePaznokcie (klik).

Krok 2:

Odsuń skórki za pomocą preparatu do skórek i patyczka, najlepszy będzie ten wykonany z drzewa herbacianego.


Krok 3:

Za pomocą pilnika o odpowiedniej ziarnistości nadaj paznokciom pożądaną długość i kształt, sugerując się naturalnym kształtem płytki i własnymi upodobaniami. Do nadawania kształtu i długości paznokciom nie używajmy ani cążek ani obcinaczy. Powodują one pęknięcia płytki, co prowadzi do jej nadmiernej łamliwości.

Rada: Przed pierwszym użyciem dobrze byłoby "stępić" jego krawędzie boczne, aby uchronić skórki przed skaleczeniem. Pamiętajmy, by paznokcie piłować tylko w jednym kierunku, w przeciwnym razie możemy spowodować ich rozdwajanie się. Kolejnym krokiem będzie usunięcie nierówności płytki za pomocą bloku polerskiego rozpoczynając od najniższej ziarnistości. Jeśli chcesz uzyskać efekt lustrzanego połysku użyj dwukolorowej polerki.


Krok 4:

Zanurz dłonie w kąpieli wodnej z dodatkiem preparatu zmiękczającego na mniej-więcej 5-6 minut. Czynność ta pozwoli przygotować odpowiednio skórki do ich ostatecznego usunięcia lub odsunięcia (osobiście jestem raczej za tą drugą opcją, bo wycinanie skórek nie brzmi dla mnie zbyt zachęcająco). Po wyjęciu dłoni z wody dokładnie osusz je ręcznikiem papierowym.
Jeśli już zdecydujesz się na wycinanie skórek rób to od strony prawej ku środkowi, nieprzerwanym ruchem, aby nie spowodować poszarpania lub przerwania ciągłości tkanki (zranienia). Jeśli się jednak zranisz zaaplikuj na ranę wodę utlenioną.

Rada: Zamiast wody utlenionej możesz użyć ałunu.
Ałun - inaczej kalinit, jest naturalnym minerałem mającym szerokie zastosowanie w medycynie oraz kosmetyce. Niezwykle skutecznie hamuje krwawienie drobnych ran i skaleczeń, a także przyspiesza ich gojenie.


Krok 5:

Na odtłuszczone paznokcie (w tym celu możesz użyć wacika nasączonego zmywaczem bezacetonowym). Nałóż bazę, dwie cienkie warstwy lakieru (pamiętaj, by każda z nich była sucha przed położeniem kolejnej) oraz utwardzacz. Na dłonie zaaplikuj odpowiednio dopasowany do potrzeb krem nawilżający, a skórki potraktuj dodatkowo oliwką.


Jeśli masz taką możliwość manicure w salonie rób co 2-3 tygodnie, a raz w tygodniu wykonuj taki zabieg samodzielnie w domowym zaciszu. Pozwoli to na utrzymanie dłoni i paznokci zawsze w doskonałej kondycji. Raz na jakiś czas możesz wykonać również peeling i położyć maskę na dłonie, co dodatkowo złuszczy martwy naskórek i bardziej je odżywi.

Perfekta

Do następnego!

XOXO

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Jeśli wybierasz się w podróż po Polsce...

Dzienny makijaż z użyciem palety Pupa Pupart

Rewelacyjna książka, do której kiedyś chciałabym wrócić